Zaproszenie na 63. Rajd "Jesienny"

ZESPÓŁ LUBELSKICH PARKÓW KRAJOBRAZOWYCH

63. R A J D   "JESIENNY”

Rajd_Jesienny_2023_2.jpg

23 - 24 WRZEŚNIA 2023 r.

ZADANIE REALIZOWANE ZE ŚRODKÓW:

MINISTERSTWA OBRONY NARODOWEJ W RAMACH PROJEKTU:

„WDZIĘCZNI BOHATEROM – POWSTAŃCOM STYCZNIOWYM”

WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO

POWIATU CHEŁMSKIEGO

MIASTA CHEŁM

• - uczczenie 160. rocznicy wybuchu powstania styczniowego
  • - edukacja historyczno-krajoznawcza i ekologiczna
  • - popularyzacja aktywnej turystyki i odznak turystycznych (OTP, O "T-P").

• - zapisy na rajd przyjmowane będą w biurze Oddziału PTTK do 22 września;

opiekunowie drużyn liczących minimum 5 osób zwolnieni są z opłaty wpisowego,

• - wpisowe drużyn, które nie zgłoszą się na starcie rajdu nie podlega zwrotowi a nieobecni

tracą prawo do świadczeń rajdowych.

WPISOWE: 40,00 zł – członkowie  PTTK     50,00 zł - pozostali uczestnicy.

• - każdy uczestnik powinien posiadać dokument tożsamości, ubiór i obuwie przystosowane

do uprawiania turystyki w warunkach jesiennych

• - drużyny winny być zaopatrzone w apteczkę pierwszej pomocy.

• - w ramach wpisowego uczestnicy otrzymają przejazdy autokarem, nocleg w Schronisku Młodzieżowym, obiadokolację pierwszego dnia oraz śniadanie i obiad drugiego dnia, okolicznościową odznakę rajdową, nagrody w konkursach, potwierdzenie punktów do odznak turystycznych oraz opiekę przodownicką na trasie.

1.TRASA PIESZO-AUTOKAROWA:

Dzień 1: 23 września 2023 r. (sobota)

Zbiórka o godz. 7.00 na parkingu przy Parku Miejskim.

Przejazd autokarem trasą: Chełm –  Zamość – Szczebrzeszyn (mogiła 9 powstańców styczniowych poległych w bitwie pod Panasówką na cmentarzu parafialnym) – Zwierzyniec (cmentarz powstańczy i pomnik poległych powstańców w bitwie pod Panasówką) – Panasówka (przejście na Wzgórze Polak z pomnikiem poświęconym powstańcom poległym w bitwie pod Panasówka, 2 km) – Górecko Kościelne (pomnik powstańców styczniowych na cmentarzu parafialnym) – Osuchy

Przejście piesze:

Osuchy (cmentarz partyzancki z II wojny światowej) – Uroczysko Maziarze (pomnik poświęcony podchorążówce AK) – Fryszarka (miejsce po dawnej wsi) – Karczmisko (przeprawa przez rzekę Sopot) – rez. „Czartowe Pole” – Hamernia (ok. 20 km)

Przejazd do Huty Różanieckiej (obiadokolacja, zajęcia edukacyjne o powstaniu styczniowym i konkurs przyrodniczy, nocleg w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym).

Dzień 2: 24 września 2023 r. (niedziela)

Przejazd do Huty Szumy

Przejście piesze: Huta Szumy – Rebizanty – rez. „Szumy nad Tanwią” – wzg. Kościółek (grodzisko) – Susiec (ok. 10 km)

Przejazd autokarem: Susiec  – Józefów (mogiła i pomnik poświęcony powstańcom styczniowym na cmentarzu parafialnym, wieża widokowa) – Krasnobród (mogiła i pomnik poświęcony powstańców styczniowym na cmentarzu parafialnym; kaplica św. Rocha) – Zamość – Chełm.

Planowane zakończenie imprezy ok. 20.00

2.TRASA KOLARSKA (DOWOLNA). Spotkanie w Hucie Różanieckiej 23 września 2023 r.

ul. Narutowicza 14, w każdy czwartek w godzinach 16.00 - 17.00.