SZLAKIEM MŁYNÓW I WIATRAKÓW

Chełmski Klub Cyklistów PTTK zaprasza na wycieczkę rowerową szlakiem młynów i wiatraków. Bardzo malownicza trasa o długości 78 km gdzie zobaczymy stare młyny drewniane i murowane (Zawadówka, Weremowice, Uher, Kumów Plebański, Karolinów) oraz współczesny młyn na ul. Trubakowskiej a także wiatraki (Natalin, Żalin). Podczas wyprawy przejedziemy obok 2 zbiorników wodnych: Zalew Żółtańce oraz Zalew w Natalinie. Przed miejscowością Brzeźno polną drogą przejedziemy przez Rezerwat Roskosz. Leśną ścieżką przez Brzeźno udajemy się do wiatraka w Żalinie. Podczas drogi powrotnej do Chełma zobaczymy drewniany młyn w Karolinówce. W miejscowości Żalin zwiedzimy wiatrak koźlak oraz będziemy delektować się smakami lokalnych pierogów z mąki z młyna przygotowanymi przez Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich w Żalinie .

DATA: 10 września (niedziela)
GODZ: 9:00
MIEJSCE STARTU: Chełmski Park Wodny
TRASA: 78km drogami asfaltowymi i szutrowymi w niektórych miejscach polnymi https://www.traseo.pl/trasa/szlak-starych-mlynow-i-wiatrakow
WPISOWE: 30 zł członkowie PTTK 35 zł pozostali. Zapisy w dniu rajdu 40 zł
ŚWIADCZENIA: Ciepły posiłek regeneracyjny (pierogi), lemoniada, słodki poczęstunek, kawa, herbata, opieka przewodnicka.
ATRAKCJE: Zwiedzanie wiatraka w Żalinie.
CELE RAJDU: Promocja trasy rowerowej, edukacja przyrodnicza i regionalna, integracja rowerzystów z woj. lubelskiego
KOMANDOR RAJDU I ZAPISY: Piotr Zaborski tel. 531 392 858

Liczba miejsc ograniczona do 30 osób liczy się kolejność zgłoszeń SMS.

IMG 20200815 133244