Zaproszenie na 58. Rajd "Kościuszkowski"

ZESPÓŁ LUBELSKICH PARKÓW KRAJOBRAZOWYCH

58. R A J D "KOŚCIUSZKOWSKI”

5-6 PAŹDZIERNIKA 2024 r.

POŚWIĘCONY 40. ROCZNICY POWSTANIA PARKU KRAJOBRAZOWEGO „LASY JANOWSKIE” REALIZOWANY ZE ŚRODKÓW:

WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO

POWIATU CHEŁMSKIEGO

MIASTA CHEŁM

• uczczenie 40. rocznicy powstania Parku Krajobrazowego „Lasy Janowskie”.
  • edukacja historyczno-krajoznawcza i ekologiczna
  • popularyzacja aktywnej turystyki i odznak turystycznych (OTP, O "T-P").

• zapisy na rajd przyjmowane będą w biurze Oddziału PTTK do 3 października;

opiekunowie drużyn liczących minimum 5 osób zwolnieni są z opłaty wpisowego,

WPISOWE: 120,00 zł – członkowie  PTTK    140,00 zł – pozostali uczestnicy.

• każdy uczestnik powinien posiadać dokument tożsamości, ubiór i obuwie przystosowane do uprawiania turystyki w warunkach jesiennych

• w ramach wpisowego uczestnicy otrzymają przejazdy autokarem, nocleg w Ośrodku ZOOM NATURY w Janowie Lubelskim (23-300 Janów Lubelski, ul. Świerdzowa 41), obiadokolację pierwszego dnia śniadanie drugiego dnia, okolicznościową odznakę rajdową, nagrody w konkursach, potwierdzenie punktów do odznak turystycznych oraz opiekę przodownicką na trasie.

TRASA RAJDU:

1 Dzień 5 października 2024 r. (sobota)

Zbiórka godz. 8.00 5 października 2024 r. na parkingu przy Parku Miejskim w Chełmie.

Przejazd autokarem trasą: Chełm –  Zamość – Janów Lubelski – Momoty Górne

Przejście piesze: Momoty Górne (kościół pw. św. Wojciecha, pomnik płk. Tadeusza Zieleniewskiego) – Porytowe Wzgórze (pomnik i cmentarz partyzancki) (ok. 7 km)

Przejazd do Szklarni (ostoja konia biłgorajskiego). Przejazd do Janowa Lubelskiego (zwiedzanie Arboretum Leśnego – 2,5 km, obiadokolacja, konkurs krajoznawczy, nocleg).

2 Dzień 6 października 2024 r. (niedziela)

Śniadanie. Zwiedzanie Janowa Lubelskiego (kościół parafialny pw. św. Jana Chrzciciela i podominikański zespół klasztorny, pomnik Tadeusza Kościuszki, Muzeum Regionalne w budynku dawnego więzienia, Skansen Kolejki Wąskotorowej, Ośrodek Edukacji Leśnej). Udział w uroczystościach 40-lecia Parku Krajobrazowego „Lasy Janowskie” (gry i zabawy przyrodnicze, ciepły poczęstunek).

Przejazd trasą: Janów Lubelski – Chełm.

Planowane zakończenie imprezy ok. 18.00

Informacje i zgłoszenia w biurze Oddziału PTTK w Chełmie, Narutowicza 14, w każdy czwartek w godzinach 16.00 - 17.00.