Zaproszenie na 64. Rajd "Jesienny"

ZESPÓŁ LUBELSKICH PARKÓW KRAJOBRAZOWYCH

64. R A J D "JESIENNY”

28 WRZEŚNIA 2024 r.

ZADANIE POŚWIĘCONE 100. ROCZNICY POWSTANIA KORPUSU OCHRONY POGRANICZA REALIZOWANE ZE ŚRODKÓW:

WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO

POWIATU CHEŁMSKIEGO

MIASTA CHEŁM

• uczczenie 100. rocznicy powołania Korpusu Ochrony Pogranicza
  • edukacja historyczno-krajoznawcza i ekologiczna
  • popularyzacja aktywnej turystyki i odznak turystycznych (OTP, O "T-P").

• zapisy na rajd przyjmowane będą w biurze Oddziału PTTK do 26 września; opiekunowie drużyn liczących minimum 5 osób zwolnieni są z opłaty wpisowego,

WPISOWE: 40,00 zł – członkowie  PTTK     60,00 zł – pozostali uczestnicy.

Trasa kolarska: 10,00 zł – członkowie PTTK, 20,00 zł – pozostali uczestnicy.

• każdy uczestnik powinien posiadać dokument tożsamości, ubiór i obuwie przystosowane do uprawiania turystyki w warunkach jesiennych

• w ramach wpisowego uczestnicy otrzymają przejazdy autokarem, ciepły poczęstunek, okolicznościową odznakę rajdową, nagrody w konkursach, potwierdzenie punktów do odznak turystycznych oraz opiekę przodownicką na trasie.

1.TRASA PIESZO-AUTOKAROWA:

Zbiórka o godz. 8.00 w dniu 28 września 2024 r. na parkingu przy Parku Miejskim.

Przejazd autokarem trasą: Chełm –  Sawin – Zbereże  (pomnik KOP) – Kosyń (kościół pw. św. Stanisława Kostki, d. cerkiew prawosławna z 1888-1891 r.) – Osowa (mogiła żołnierza KOP) – Hańsk (kościół pw. św. Rajmunda, d. cerkiew prawosławna z 1887 r.; pomnik poświęcony ofiarom II wojny światowej i żołnierzom AK) – Krychów (pomnik poświęcony ofiarom obozu pracy z okresu II wojny światowej ) – Kol. Lubowież

Przejście piesze (ok. 10 km):

Kol. Lubowież – Dominiczyn – Helenin – Wytyczno (drewniany kościół pw. św. Andrzeja Boboli z 1947-1949 r.) – Łowiszów (cmentarz i pomnik żołnierzy KOP, poległych w bitwie pod Wytycznem  1 października 1939 r.) (ognisko turystyczne, konkurs krajoznawczy)

Przejazd trasą: Wytyczno – Sawin – Chełm.

Planowane zakończenie imprezy ok. 18.00

2.TRASA KOLARSKA

28 września (sobota) godz.: 9:00
MIEJSCE STARTU: Sobibór parking przy Muzeum

ZGŁOSZENIA I WPISOWE:
Zapisy na rajd przyjmowane są SMS na nr tel. 531 392 858
10 zł – członkowie PTTK, 20 zł – pozostali uczestnicy. Zapisy w dniu startu 30 zł.

ŚWIADCZENIA:
W ramach wpisowego uczestnicy otrzymają
- ciepły poczęstunek
- okolicznościową odznakę rajdową
- nagrody w konkursach
- potwierdzenie punktów do odznak turystycznych
- opiekę przodownicką i przewodnicką na trasie.
- zwiedzanie Muzeum i Miejsca Pamięci w Sobioborze.
Postój opcjonalny Kemping Dziki Wschód dla chętnych (kawa, herbata, WC) 10 zł.

TRASA RAJDU: Trasa ok 80 km drogami asfaltowymi, szutrowymi i utwardzonymi gruntowymi w lasach https://traseo.pl/trasa/szlak-kop-1

KOMANDOR RAJDU:
Piotr Zaborski tel. 531 392 858

Rajd rowerowy odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne. Powrót do Sobiboru planowany jest o godz. 18:00.

Informacje i zgłoszenia w biurze Oddziału PTTK w Chełmie,                                                  Narutowicza 14, w każdy czwartek w godzinach 16.00 - 17.00.