Rowerowy rajd "Kościuszkowski” 2024

Chełmski Klub Cyklistów PTTK
SETKA – Lubelska Inicjatywa Rowerowa

zapraszają na Rowerowy rajd „Kościuszkowski” do Chełma!

Po drodze zatrzymamy się czołgu w Dubience oraz Kopcu Kościuszki w Uchańce oraz Pałacu Suchodolskich w Dorohusku. Zobaczymy park podworski z aleją grabowa i kasztanową w Świerżach i Dąb Bolko w Hniszowie, gdzie dojedziemy trasą gruntową wzdłuż Bugu. Na zakończenie będziemy poruszali się malowniczą szutrową trasą przez lasy Chełmskiego Parku Krajobrazowego. W rajdzie uczestniczyć będą przewodnicy z Chełmskiego Klubu Cyklistów PTTK, którzy opowiedzą o ciekawych miejscach zlokalizowanych na trasie przejazdu.
Udział w wydarzeniu jest BEZPŁATNY. Na trasie będzie towarzyszyć nam auto techniczno-cateringowe „SETKOWÓZ” przygotowane przez SETKA – Lubelska Inicjatywa Rowerowa. Po drodze przewidziane są 4 postoje przy zadaszonych wiatach.
W SETKOWOZIE będzie można zakupić napoje (woda, izotoniki) oraz przekąski (ciasto, kanapki, musy owocowe, batoniki). Można również nabyć koszulki oraz bidony „SETKI”. Na każdym postoju BEZPŁATNIE serwujemy kawę i herbatę.

START: Chełmski Park Wodny, ul. Lubelska 133
DATA: 20 października (niedziela) godz. 9.00. Planowany powrót ok. godz. 17.00
TRASA: Dystans około 107 km. Trasa w większości prowadzi asfaltem, jednak będą też odcinki terenowe dlatego nie zalecamy rowerów szosowych! https://traseo.pl/trasa/rajd-kosciuszkowski-2-24

Istnieje możliwość dojazdu z Lublina na dworzec PKP Chełm Miasto. Pociąg REGIO wyjeżdża ze stacji Lublina Główny o 7:40. Zatrzymuje się na stacji Chełm Miasto o 8:44. Ze stacji Chełm Miasto do punktu zbiórki są 2 minuty rowerem. Powrót do Lublina jest możliwy pociągiem IC o godz. 18.23 lub REGIO o 18:42. We wszystkich pociągach dozwolony jest przewóz rowerów.
PROSZĘ ZABRAĆ ZE SOBĄ ZAPASOWE DĘTKI NA WYPADEK AWARII! KASK JEST OBOWIĄZKOWY!

Rajd odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne:
Link do pogody: https://tiny.pl/0sqj17t8

Serdecznie zapraszamy i do zobaczenia na trasie!