Chełmski Klub Cyklistów PTTK organizuje „Wirtualny Rajd Rowerowy 550 km z okazji Jubileuszu 550-lecia Województwa Lubelskiego”. Wydarzenie odbędzie się w dniach od 1 lipca do 30 września 2024 roku na terenie Województwa Lubelskiego. Organizatorem promocji województwa podczas wydarzenia jest Chełmski Klub Cyklistów PTTK, Oddział PTTK im. Kazimierza Janczykowskiego w Chełmie

Zadaniem uczestników będzie przejechanie rowerem dowolnego dziennego dystansu z sumą 550 km w okresie od 1 lipca do 30 września 2024 r. i zarejestrowanie tych aktywności w aplikacji mobilnej oraz rywalizacji przygotowanej przez organizatora. Dla pierwszych 100 uczestników przygotujemy pamiątkowe medale oraz upominki.

W ponadtysiącletnich dziejach państwa polskiego ponad połowę, bo 550 lat, stanowi wielka i piękna historia województwa lubelskiego. Lubelskie to jedno z najstarszych województw w Polsce, które przez długi czas znajdowało się niemal w centrum Rzeczypospolitej.
Życie każdej społeczności kształtują chwile, które utwierdzają jej tożsamość, przypominają bogatą historię oraz wyznaczają kierunek działalności na przyszłość. Takim doniosłym dla naszego regionu wydarzeniem jest przypadająca w bieżącym roku 550. rocznica powstania Województwa Lubelskiego. W 1474 roku król Kazimierz Jagiellończyk utworzył województwo lubelskie.
Dlatego rok 2024 ustanowiony „Rokiem Jubileuszu 550-lecia Województwa Lubelskiego” i pragniemy przez cały ten czas wspólnie z mieszkańcami naszego regionu świętować imponujący jubileusz.
Czujemy się zobowiązani do przekazywania młodemu pokoleniu tych wszystkich wartości, które przez stulecia tworzyły ducha polskości w sercach naszych przodków. Chcemy bardziej poznać dzieje naszej małej ojczyzny i jej wkład w dziedzictwo kulturowe Polski i Europy.
Świadomi potrzeby współpracy ze wszystkimi środowiskami, pragniemy popularyzować wiedzę o chlubnych kartach historii województwa lubelskiego, a także wzmacniać we wspólnotach lokalnych poczucie dumy z własnej tożsamości.

Partnerem Honorowym Wirtualnego Rajdu Rowerowego 550 km jest Województwo Lubelskie
Wydarzenie bierze udział w programie „Warto być Polakiem”, którego organizatorem jest Samorząd Województwa Lubelskiego”

Szczegóły i regulamin wydarzenia już wkrótce.
www.promocja.lubelskie.pl
#Lubelskie #WartoByćPolakiem #KierunekLubelskie