Smaki Ziemi Chełmskiej – Zalew Maczuły

Serdecznie zapraszamy na wycieczkę rowerową nad Zalew Maczuły w Gminie Leśniowice z cyklu Smaki Ziemi Chełmskiej na Piknik z Produktem Polskim - Bitwa Regionów gdzie do walki stanie 15 kół gospodyń wiejskich. Wszystkie koła wystawią także swoje stoiska, więc będzie można posmakować regionalnych potraw. Tego dnia także nastąpi otwarcie ścieżki edukacyjnej w lesie przy zalewie, która będzie nosić nazwę Uroczysko Maczuły z mostkami i platformą widokową. Na zakończenie zorganizowane zostanie ognisko z pieczeniem kiełbasek w Wierzchowinach.

DATA: 11 czerwca 2023 r. (niedziela)

GODZ: Start godz 12:00. Zakończenie ok godz.17:00

MIEJSCE STARTU: Chełmski Park Wodny

TRASA: 62 km drogami asfaltowymi z licznymi postojami w ciekawych miejscach https://www.traseo.pl/trasa/chelm-zalew-maczuly-chelm-1

TEMPO JAZDY: Tempo turystyczno-fotograficzne, dostosowane do najwolniejszego uczestnika.

WPISOWE: 10 zł członkowie PTTK, 15 zł pozostali uczestnicy

ŚWIADCZENIA: Posiłek regeneracyjny nad Zalewem Maczuły, opieka przodownicka (przewodnicka), kiełbaska i dodatki do ogniska, mapy turystyczne.

CELE RAJDU: Rozwijanie turystyki rowerowej, edukacja patriotyczna i historyczna, integracja rowerzystów z woj. lubelskiego, poznanie kulinarnych walorów Powiatu Chełmskiego.

ORGANIZATOR: Chełmski Klub Cyklistów PTTK

PARTNERZY: Urząd Gminy Leśniowice